Kalkulator Ozonowania Pomieszczeń

Strona główna » Kalkulator

Kalkulator ozonowania jest kalkulatorem dzięki któremu w bardzo łatwy sposób możemy policzyć jak długo należy ozonować dane pomieszczenie. Wystarczy, że wybierzemy jeden z wymienionych modeli a następnie uzupełnimy pole m2 oraz wysokość. W ostatnim polu pokaże nam się kubatura pomieszczenia oraz czas potrzebny do ustawienia ozonatora.

Podane czasy są wartościami orientacyjnymi i mogą się różnić w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu, jak temperatura, wilgoć oraz przede wszystkim szczelność pomieszczenia. Ponadto podane czasy dotyczą ozonowania pod kątem dezynfekcji. W przypadku usuwania grzyba czy usuwania nieprzyjemnego zapachu, wartość należy pomnożyć x 3.

Należy pamiętać, że aby ozonowanie miało sens, potrzebny czas ozonowania to 20 minut, nawet jeżeli z kalkulatora wychodzi mniej.

W przypadku ozonowania auta ze względu na małą kubaturę ustawiamy taki sam czas dla dezynfekcji/usuwania zapachów czy odgrzybiania klimatyzacji – od 30-45 minut w zależności czy to małe auto osobowe czy duże kombi.


Należy pamiętać, że minimalny czas ekspozycji ozonu to 20 min. Jeśli kalkulator zwróci liczbę poniżej tej wartości to przyjmujemy minimalny czas ozonowania jako 20 minut.

kalkulator ozonowania samochodu

Jeśli chodzi o kalkulator ozonowania samochodu do nie ma potrzeby stosowania tutaj specjalnych obliczeń. W przypadku samochodu przyjmujemy czas ozonowania 30 minut przy wykorzystaniu generatora ozonu o wydajności 10 000 mg/h.