Strona główna » Blog » Ozonator Samochodowy Do Auta

Ozonator Samochodowy Do Auta

ozonator samochodowy do auta

Profesjonalny ozonator samochodowy to niezastąpione urządzenie w dbaniu o świeże i czyste powietrze w samochodach. Aby był odpowiedni należy przy wyborze skupić się na kilku podstawowych cechach, które mają wpływ na bezpieczeństwo użytkowania oraz skuteczność ozonowania. W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się użytym podzespołom w danym generatorze, ponieważ ozonowanie auta wymaga najwyższej klasy komponentów, które będą wytwarzać odpowiednią dawkę ozonu, bez przegrzewania się.

To sprawi, że ozonatory te posłużą dłużej niż standardowe, oraz zapewnią nam bezpieczeństwo w użytkowaniu. Problem z wysoką temperaturą w niższej klasie urządzeń ma nie tylko wpływ na wydajność i efektywność ozonowania, ale również na stan komponentów urządzenia, które będą się dużo szybciej zużywać. Ważne jest by wybierać sprzęt z odpowiednim zasilaniem oraz dobranym do wydajności ozonatora wentylatorem. W taki sposób możemy uniknąć przegrzewania się, które w skrajnych przypadkach może doprowadzić do pożaru. Jest to tym bardziej ważne, w przypadku samochodów, ponieważ jest tam mała kubatura która sprzyja przegrzewaniu się urządzeń posiadających słabsze podzespoły.

Jaki Ozonator do samochodu – Wydajność

Bardzo dużo ludzi zasanawia się jaki ozonator do samochodu wybrać i zastanawia się jaki jest najważniejszy parametr, który ukierunkuje nas w odpowiednim wybierze. Właściwie dobrana wydajność to jedna z najważniejszych rzeczy w trakcie poszukiwania ozonatora do samochodu. Zbyt wysoka wydajność połączona często ze zbyt długim czasem ozonowania może prowadzić do uszkodzenia materiałów w aucie oraz nieefektywnym ozonowaniu. Zbyt słaby ozonator natomiast może niedostatecznie wyozonować samochód, nie osiągając minimalnego stężenia, podczas którego dochodzi do usuwania nieprzyjemnych zapachów, alergenów czy odgrzybienia klimatyzacji. 

ozonator samochodowy

Jednym z lepszych rozwiązań jest znalezienie sprzętu z regulowaną mocą, dzięki czemu na niższym biegu możemy użyć go do ozonowania samochodu, a ustawiając większą wydajność, możemy go wykorzystać do dużo większych powierzchni. W aucie zaleca się używanie ozonatorów o realnej wydajności od 6-10G/h. Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze generatora ozonu jest jego cena.

Na rynku możemy znaleźć mnóstwo ozonatorów w cenie około 200 zł, natomiast często to są sprzęty, które mogą narządzić więcej szkód niż pożytku. Starej generacji płytki, zbyt słabe zasilacze i wentylator, oraz kiepskie uziemienie, to cechy najtańszych ozonatorów. Użycie takich komponentów przyczynia się do przegrzewania urządzeń oraz uszkodzeń. Przeważnie w opisie można znaleźć informację, że generują 30,40 lub nawet 60gramów, ale niestety mija się to bardzo mocno z prawdą. Warto zainteresować się produktami nowszej generacji od sprawdzonych producentów, poczytać opinie o sklepie i produkcie. 

Jak działa generator ozonu do samochodu?

Generator ozonu do samochodu działa poprzez proces utleniania. Ozon wchodzi w reakcje chemiczną wraz z zanieczyszczeniami i całkowicie je eliminuje, pozostawiając po sobie czysty tlen oraz świeże powietrze. Ozonator zasysa powietrze z tyłu urządzenia, następnie w środku dochodzi do wyładowań elektrycznych, które rozbijają cząstkę tlenu na dwa pojedyncze atomy, a te łączą się z całą cząstką tlenu, co można zapisać wzorem O1 + O2 = O3.

Ozon wytworzony przez ozonator powietrza reaguje ze szkodliwymi związkami, które znajdują się w aucie, eliminując je na poziomie molekularnym. Ten proces daje możliwość dezynfekcji, odgrzybienia klimatyzacji, usunięcie alergenów i innych zanieczyszczeń. To wszystko wpływa bardzo pozytywnie na jakość powietrza, którym oddychamy w aucie. Warto zaznaczyć, że ozon w wyższych stężeniach jest również niebezpieczny dla człowieka, dlatego w trakcie takiego procesu ozonowania nie możemy przebywać w aucie. Przed rozpoczęciem ozonowania należy zapoznać się z dołączoną instrukcją obsługi, aby cały proces był efektywny.

generator ozonu do samochodu

Ozonator do auta czy jest szkodliwy?

Ozonator do auta może być szkodliwy dla materiałów w aucie oraz samego użytkownika, jeżeli nie będziemy trzymać się standardów. W przypadku zagrożenia uszkodzeń materiałów, należy przede wszystkim przestrzegać się przed ozonowaniem samochodu zbyt mocnym generatorem ozonu (powyżej 10G/h) oraz zbyt długim czasem ozonowania (powyżej godziny)

W przypadku urządzenia o realnej mocy 10G/h powinno ozonować się 30 minut, jeżeli mamy natomiast słabsze urządzenie, możemy ten czas wydłużyć do godziny. Gdy będziemy trzymać się sztywno tych wielkości, nie mamy czym się martwić.

W przypadku szkodliwości ozonatora powietrza dla samego użytkownika, to należy przede wszystkim skupić się na nie przebywaniu w trakcie ozonowania w samochodzie.

Ponadto zaraz po skończonym ozonowaniu ważne jest aby nie wsiadać od razu do auta, ale mocno je przewietrzyć przez co najmniej 10 minut. Wietrzenie jest konieczne ponieważ ozon, który będzie znajdować się w aucie może wpływać drażniąco na nasze drogi oddechowe.

Jaki ozonator do samochodu wybrać – parametry techniczne

W przypadku ozonatora do samochodu bardzo ważne jest aby przy jego wyborze skupić się na kilku podstawowych parametrach technicznych, które pozwolą przeprowadzić proces ozonowania skutecznie oraz bezpiecznie. Pierwszy z tych parametrów to wydajność generatora ozonu, która powinna maksymalnie wynosić 10G/h.

Taka moc jest wystarczająca do usunięcia nieprzyjemnego zapachu, odgrzybienia klimatyzacji, dezynfekcji czy pozbycia się alergenów. Kolejnym istotnym parametrem technicznym ozonatora jest jego regulacja mocy. Gdy możemy zmniejszyć moc z 10G/g na 6g/h to możemy wydłużyć czas ozonowania z 30 minut na 60 minut, a im dłuższy czas ekspozycji ozonu tym proces jest bardziej skuteczny. Na koniec należy szukać urządzeń, oferujących najnowsze technologie, jak np. płytki wykorzystujące technologie Nanohex, dzięki czemu zwiększają efektywność oraz wydłużają żywotność urządzenia.

Ozonator samochodowy ranking

Bardzo często wyszukiwanym hasłem w naszej wyszukiwarce jest fraza ozonator samochodowy ranking – postanowiliśmy stworzyć ranking 2 urządzeń, które dostępne są w naszej ofercie wraz z ich krótką charakterystyką:

MIEJSCE 2

Na miejscu drugim rankingu ozonatorów jest profesjonalny generator ozonu PRO-10M. Jest on zbudowany z tych samym komponentów co model PRO-10G. Obudowa wykonana ze stali nierdzewnej odpornej na ozon, dodatkowo bardzo mocno sekcja zasilania i wentylator. Ponadto płytka nowej generacji Nanohex. Ozonator ten ma realną stałą wydajność wynoszącą 10G/h.
Jest to urządzenie bardzo proste w obsłudze ze względu na ustawienie czasu pokrętłem. Możemy ustawić czas pracy od 1 do 120 minut oraz mamy możliwość uruchomienia trybu pracy ciągłej. Dzięki tym właściwością modelu PRO-10M zyskał on ogromną popularność i jest najczęściej kupowanym ozonatorem powietrza w naszym sklepie.

599,00 

EFEKTYWNOŚĆ

CENA

OBSŁUGA

MIEJSCE 1

Na miejscu pierwszym rankingu ozonatorów jest profesjonalny generator ozonu PRO-10G. Został on zbudowany z najwyższej klasy podzespołów a jego płytka jest wykonana w technologii Nanohex, dzięki czemu ma realną wydajność 10000mg/h oraz przedłużoną żywotność do 20000 godzin pracy.
Ozonator ten ma możliwość regulacji mocy w zakresie 2/4/6/8/10G/h dzięki czemu idealnie nadaje się do ozonowania samochodu, jak również do dużo większych powierzchni. Wyróżnia się na tle innych ozonatorów dodatkowymi funkcjami jak panel dotykowy, opóźnienie startu, licznik roboczogodzin, blokada przed nieautoryzowanym uruchomieniem, funkcja interwałów czy praca ciągła. Jeżeli szukasz czegoś do ozonowania samochodu lub mieszkania oraz lubisz gdy ozonator ma dodatkowe funkcję to ten model jest dla Ciebie.

EFEKTYWNOŚĆ

CENA

OBSŁUGA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *