Strona główna » Blog » Czy ozonowanie zabija pluskwy

Czy ozonowanie zabija pluskwy

czy ozonowanie zabija pluskwy

Każdy z nas chce mieszkać w czystych, zadbanych, funkcjonalnych i przede wszystkim estetycznych wnętrzach. Wtedy zdecydowanie czujemy się najlepiej. Niestety jednak często na drodze do komfortu mieszkania swoją szkodniki, które jeżeli nie zostaną w odpowiednim momencie skutecznie zwalczone staną się dużym problemem dla domowników.
Pluskwy to niestety bardzo duży problem, który z roku na rok dotyka coraz większą liczbę gospodarstw domowych. Nie jest to tylko problem natury estetycznej, ale również problem dla zdrowia człowieka, gdyż żywi się jego krwią. Coraz więcej osób jest świadomych tego, że pluskwa stanowi bardzo poważne zagrożenie, gdyż może roznosić bakterie gronkowca złocistego. Wszystko sprowadza się więc do tego, że pluskiew jako takich absolutnie nie wolno ignorować. Jeżeli zauważymy je u siebie w domu, zdecydowanie najlepszym wyjściem jest skorzystanie z pomocy fachowca.  

Naturalny wróg pluskwy domowej

Naturalnym wrogiem pluskwy jest porządek oraz częste sprzątanie. Jeżeli postaramy się utrzymać ład w naszych wnętrzach to ryzyko pojawienia się pluskiew będzie znacząco mniejsze. Rozwiązaniem, które bardzo dobrze się sprawdza jest po prostu regularne odkurzanie, mycie podłóg oraz wszystkich sprzętów, regularne pranie pościeli czy koców w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Warto zastanowić się nad zakupem myjki parowej. Pluskwy zdecydowanie nie lubią zapachu goździków, kurkumy oraz mięty. Stosowanie takich zapachów również ma właściwości profilaktyczne. 

Jak zwalczyć pluskwy

Jak zwalczyć pluskwy, jak się pozbyć?

Internet pełny jest domowych sposób na zwalczanie pluskiew, warto jednak sobie uświadomić, że wiele zależy od stopnia zaawansowania problemu. Nie wszystkie opisywane metody są skuteczne, a stosowanie środków chemicznych na własną rękę może być wielce problemowe i mieć negatywny wpływ na zdrowie. Warto zdecydowanie o tym pamiętać, zanim sięgniemy po specyfiki ze sklepowej półki. Istnieją o wiele lepsze sposoby, jak np. oprysk, zamgławianie czy ozonowanie.

Ozonowanie na pluskwy, jak wygląda cały proces?

Ozonowanie pomieszczeń głównie kojarzy się ze skutecznym usuwaniem nieprzyjemnych zapachów. Jak się jednak okazuje ozonowanie jest również jedną z najbardziej skutecznych i co najważniejsze najmniej szkodliwych metod na pozbycie się pluskiem. Proces polega na wykorzystaniu specjalnych generatorów ozonu. Generowany przez urządzenie aktywny tlen jest bardzo skutecznym sterylizatorem.

Posiada dodatkowy atom, który po uwolnieniu oddziałuje na ozonowane powierzchnie. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny, gdyż po utlenieniu zanieczyszczeń zamienia się w zwykłą cząsteczkę tlenu. Po ozonowaniu można cieszyć się sterylną powierzchnią. Ozonowanie niszczy pluskwy, ale również inne insekty i wirusy.

Ozonator na pluskwy opinie jaki wybrać?

Wybór ozonatora nie jest łatwą sprawą i powinien być dokonany w oparciu o rzetelne informacje, a najlepiej doradztwo doświadczonej osoby. Na pewno warto zwracać uwagę na takie aspekty, jak: cel ozonowania, rodzaj pomieszczenia oraz jego wielkość, częstotliwości użytkowania. .

699,00 

899,00 

999,00 

Czy ozonowanie zabija pluskwy – podsumowanie

Ozonowanie zabija pluskwy, inne owady oraz insekty, zwalcza brzydkie zapachy oraz wirusy oraz bakterie. To zdecydowanie najbardziej korzystne i optymalne jakościowo rozwiązanie, również bezpieczne dla domowników. To alternatywa dla wszelkiego rodzaju środków chemicznych.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Sorry, no pages was found

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *